top of page
Stranger wb.jpg

Projekt VISCERA to pierwszy samodzielny konceptualnie materiał młodziutkiej wokalistki, która opisuje go tak :

 

"Jako inspiracja służyła mi literatura i sztuka w różnych swoich przejawach. Od spuścizny Donatien Alphonse Francois de Sade'a, przez francuskich pisarzy XIX wieku, po teatr paniczny Alejandro Jodorowskiego. W tym materiale odciska się aura Teatru Wielkiego w Poznaniu, w którym się wychowałam, ale też bliższe mi dziś elementy sztuki współczesnej, czy zjawiska paranormalne i popkulturowe".

Za orientalne brzmienia odpowiada Tomasz "Ragaboy" Osiecki (Muzzo.pl), mający na koncie współpracę z m.in. grupami Behemoth, Masala, Pogodno, T.Love oraz Melą Koteluk, Renatą Przemyk, Haliną Mlynkovą i Michałem Rudasiem.

Viscera
Watch Now

Minialbum zawiera 4 premierowe utwory wokalistki: „Elementary”, „No logic”, „Stranger” oraz stworzony ze Scannerem utwór „Robot”.

Robin Rimbaud, brytyjski twórca znany jako Scanner, jest uważany za „przyszłego świętego” współczesnej muzyki elektronicznej. Pracował z twórcami wszystkich możliwych dziedzin: muzykami (Bryan Ferry, Radiohead, Laurie Anderson), z zespołami baletowymi (The Royal Ballet, Merce Cunningham, Random Dance), kompozytorami (Michael Nyman, Luc Ferrari) oraz innymi artystami (Mike Kelly, Derek Jarman, Carsten Nicolai, Douglas Gordon). W roku 2004 jego praca Sound Surface znalazła się jako pierwsza z dziedziny dźwięku w Tate Modern a ponieważ Scannera interesuje współpraca z artystami przekraczającymi dotychczasowe granice jego kolaboracja z Alexandrą Strunin układała się tak harmonijnie.

Autorski materiał „Viscera” (łac. wnętrzności) łączy w sobie elektronikę z elementami jazzu, psychodeliki, operowego śpiewu i muzyki etnicznej. Wybrzmiewają na nim żywe, często etniczne, instrumenty np. sitar czy dilruba.

Muzyka i teksty wyszły spod ręki wokalistki. Nagrała i zmiksowała całą płytę w dwóch studiach – Quality Studio w Warszawie oraz Alvernia Studios pod Krakowem (jednej z najnowocześniejszych wytwórni filmowo-muzycznej w Europie).

 

Znakomici muzycy dodali do albumu wiele ciekawych brzmień: kontrabas i bas - Maciej Matysiak, perkusjonalia - Bogusz Wekka, dilruba i sitar - Tomasz Osiecki, perkusja - Daniel Kapustka, fortepian - Damian Pietrasik.

Projekt został zmasterowany w USA przez Don C. Tyler, który pracował m.in. z Beck, James Blunt, Bob Dylan,The Rolling Stones, Shaggy, Sigur Ros oraz 2pac.

Wydawcą Ep-ki jest Believe Digital

.

bottom of page